Rome Total War

Rome: Total War (bundan sonra RTW) M.Ö 270 ve M.S 14 yılları arsında Roma İmparatorluğu etrafında geçen bir strateji oyunudur. Creative Assembly tarafından geliştirilen ve 22 Eylül 2004’te piyasaya sürülen oyunun demosuna oyunun resmi sitesi olan http://www.totalwar.com adlı siteden ulaşılabilir.

Binlerce askerden oluşan antik ordularla muazzam savaşların cereyan edebildiği oyunda yeni bir 3D Grafik motoru kullanılmıştır. Bu yeni grafik motoru sayesinde savaş meydanında 30.000 kişilik ordular bulunabilmektedir. Orduların strateji ekranında birbirlerine kılıç çektikleri bölgenin, strateji haritasında ki coğrafi koşullarının aynısıyla savaş meydanına aktarılması oyunun göze çarpan özelliklerinden . Mesela genel haritada İstanbul’da karşılaşan ordular, savaş ekranında da hayali bir arazi de değil, İstanbul’un oyuna bire bir aktarılmış halinde savaşmaktadırlar.

Promotional Strateji haritasında Ege ve Akdeniz Rome: Total War.

Oyun ayrıca , Hannibal Barca, Galyalı general Vercingetorix, Julius Ceasar gibi tarihe mal olmuş kişiliklerin yerine geçme, üç Roma’lı aile Juilii, Brutii, Scipii ile dünya hakimiyeti için mücadele etme , Yunan şehirleri, Kartaca, Britanya, Selefki ve Mısır’lılar ile tarihi baştan yazma şansını oyunculara sunuyor.(Bu ülkeler oynayabilmek için, oyunda da ilerleyip Roma ailelerinden biriyle mezkur ülkeleri işgal etmeniz gerekmektedir.)

Şehir savaşlarına ve kale kuşatmalarına eklenen birkaç yeni özellikle beraber oynayış, oyunun önceki serileri olan Shogun:Total War ve Medieval: Total War ile benzerlikler göstermekte.

Piyasa sürülmeden önce onlarca övgü alan oyunun grafik ve simulasyonları , oyunun piyasaya sürülmesi ile beraber, History Channel ve BBC deki programlarda tarihi savaşların yeniden canlandırılmasında kullanıldı. Oyun motorunun gelişmişliği sayesinde tarihi savaşlar,bu programlarda su götürmez bir mükemmellikte yeniden canlandırılabildiler.

27 Ekim 2005 tarihinde oyun için; Barbarian Invasion (Barbar İstilası) adıyla yeni bir genişleme paketi piyasaya sürüldü. Söz konusu ek paket MS.363 ve MS.476 yılları arasında geçmektedir.


Oyunu burdan indirebilirsiniz
CD 1
http://rapidshare.co...------CD_1.part1.rar
http://rapidshare.co...------CD_1.part2.rar
http://rapidshare.co...------CD_1.part3.rar
http://rapidshare.co...------CD_1.part4.rar
http://rapidshare.co...------CD_1.part5.rar
http://rapidshare.co...------CD_1.part6.rar
http://rapidshare.co...------CD_1.part7.rar
CD 2
http://rapidshare.co...------CD_2.part1.rar
http://rapidshare.co...------CD_2.part2.rar
http://rapidshare.co...------CD_2.part3.rar
http://rapidshare.co...------CD_2.part4.rar
http://rapidshare.co...------CD_2.part5.rar
http://rapidshare.co...------CD_2.part6.rar
http://rapidshare.co...------CD_2.part7.rar
CD 3
http://rapidshare.co...------CD_3.part1.rar
http://rapidshare.co...------CD_3.part2.rar
http://rapidshare.co...------CD_3.part3.rar
http://rapidshare.co...------CD_3.part4.rar
http://rapidshare.co...------CD_3.part5.rar
http://rapidshare.co...------CD_3.part6.rar
http://rapidshare.co...------CD_3.part7.rar
http://rapidshare.co...------CD_3.part8.rar

Çok yer kapladığından 3 bölüme ayırdım :d

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !